زمان سفر به نروژ

در راهنمای سفر به نروژ به شما پیشنهاد می کنیم که همیشه در هر فصلی برای سفر به نروژ منتظر هوای سرد باشید. نروژ از لحاظ جغرافیایی هم‌ عرض با سیبری، گرینلند و آلاسکا است و تنها تاثیرات گلف استریم تا حد بسیار کمی هوای نروژ را معتدل تر از بقیه می کند. اگر در ماه های ابتدایی سال به نروژ سفر می کنید تا اسکی‌ کنید و شفق قطبی را ببینید باید حتما لباس های بسیار گرم همراه داشته باشید. با وجود اینکه نروژ به طور کلی هوای سردی دارد اما در برخی زمان های سال می توانید لذت بیشتری از سفر به این‌ کشور ببرید. ماه مارس از بهترین ماه های سفر به نروژ است، روزها در این‌ ماه طولانی‌تر هستند و می توانید از تفریح ها و ورزش های زمستانی در نروژ نهایت استفاده را ببرید.

در ماه های می و آپریل گل های وحشی و شکوفه ها طبیعت نروژ را بسیار زیباتر می کنند. در راهنمای سفر به نروژ بهترین زمان برای سفر به این کشور، ماه های ژوئن، جولای و آگوست پیشنهاد می شود این ماه ها از لحاظ آب و هوا و طولانی بودن روزها مناسب ترین ماه هاست اگرچه از لحاظ هزینه در این‌ ماه ها تا حدی هزینه سفر شما بیشتر است. در ماه های سپتامبر و نوامبر به این دلیل که این‌ماه ها بین زمستان و تابستان قرار دارند و بسیاری از تفریحات گردشگری تعطیل می شود، از لحاظ هزینه ای سفر به نروژ بسیار به صرفه تر است.

راهنمای سفر به نروژ

واحد پولی و زبان

یکی دیگر از موارد مهم راهنمای سفر به نروژ واحد پولی نروژ است که کرون می باشد. واحد پولی نیز از موارد قابل توجه در راهنمای سفر به نروژ است. باید تمام‌ محاسبات لازم را انجام دهید تا به مقدار مورد نیاز خود ارز به همراه داشته باشید. همچنین زبان مردم نروژ، نروژی و نروژی نو و در برخی قسمت های شمال و جنوب سامی‌ می باشد. شما در صورت لزوم و یا علاقه می توانید برخی از کلمات و اصطلاحات رایج تر زبان‌ نروژی را با استفاده از راهنمای زبان این کشور بیاموزید تا بتوانید در حد خیلی ساده و ابتدایی با افرادی که زبان‌های انگلیسی و زبان های دیگر را بلد نیستند، ارتباط برقرار کنید و از آن‌ها در مواقع نیاز کمک بگیرید.

راهنمای سفر به نروژ

کد کشور و شماره های اضطراری و اختلاف ساعت نروژ  

 در راهنمای سفر به نروژ لازم‌ به ذکر است که شماره های ضروری برای موارد ویژه به شرح زیر است:
آتش نشانی ۱۱۰
پلیس ۱۱۲
آمبولانس ۱۱۳

پایتخت نروژ، اسلو، به لحاظ منطقه زمانی ، دو ساعت و نیم از تهران عقب تر است که شما با توجه به این موضوع زمان سفر به نروژ را باید هماهنگ کنید.

راهنمای سفر به نروژ

هزینه اقامت در نروژ

هزینه های نروژ نیز مانند برخی کشورهای اروپایی تا حدی گران است. به همین دلیل قیمت‌ هتل ها و اقامتگاه ها نیز زیاد است. راه دیگری که در راهنمای سفر به نروژ به شما پیشنهاد می کنیم این‌ است که از افرادی که اتاق یا خانه خود را برای کوتاه مدت اجاره می دهند، برای روزهایی که در نروژ اقامت دارید از این‌ اتاق ها یا خانه ها اجاره‌ کنید که هزینه آن ها نسبت به هتل ها به صرفه تر است. البته در راهنمای سفر به نروژ به شما پیشنهاد می کنیم که در ماه هایی که هوا معتدل تر است، در صورت علاقه به صورت رایگان در جنگل ها و پارک های ملی، در دل طبیعت کمپ بزنید و از طبیعت زیبای نروژ لذت ببرید.

راهنمای سفر به نروژ

هزینه مواد خوراکی و غذایی در نروژ

راهنمای سفر به نروژ شامل تمام نکاتی است که مسافران برای سفر به این کشور لازم دارند بدانند. غذاها در نروژ برای مسافران بین المللی تا حدی گران‌ محسوب می شوند. یکی از  بهترین راه ها این است که مواد اولیه غذا را تهیه کرده و خودتان غذا درست کنید تا هم‌ از سلامت آن‌ مطمئن باشید و هم‌ هزینه کمتری را متحمل شوید.

راهنمای سفر به نروژ

مناطق توریستی و تفریحی در نروژ

در این راهنمای سفر به نروژ سعی شده تا بهترین‌ پیشنهاد ها در اختیار شما مسافران‌ قرار گیرد تا بهترین‌ سفر را تجربه کنید. هزینه های لازم‌ برای مکان‌های تفریحی و توریستی را می توان بسیار پایین‌ آورد. راه حل پیشنهادی راهنمای سفر به نروژ در این‌ قسمت، گرفتن کارت ‌گردشگری است. کارت گردشگری کارتی برای مسافران و توریست هاست و برای برخی مکان‌های تفریحی و سفرهای کوتاه مدت قابل استفاده است. با استفاده از این ‌کارت ها گاها می توانید هزینه های تفریحی و توریستی و قیمت بلیت را حتی تا حد رایگان شدن‌ پایین بیاورید .